Українська версія сайту

Мандрівка в просторі й часі

24-11-2018

24 листопада ліцеїсти в супроводі класних керівників Катерини Готенко та Лілії Федоренко здійснити мандрівку в просторі й часі, відвідавши Національний музей мистецтв Богдана та Варвари Ханенків.

Музей мистецтв, що носить імена видатних українських меценатів - Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного і Східного мистецтва) – найзначніша збірка європейського та азіатського закордонного мистецтва в Україні. Центром музейного зібрання є колекція витворів мистецтва країн Західної Європи. У експозиції представлені всі періоди – середньовічне мистецтво, Ренесанс, бароко, рококо, класицизм. Перлинами колекції є єдині в Україні твори Дієго Веласкеса («Портрет інфанти Маргарити»), Джентіле Белліні («Портрет патриція»), «Мадонна з немовлям» Джованні Белліні – брата попереднього, та картина під такою ж назвою, що належить іншому італійцю – П’єро Перуджино. Є у музеї і легендарні графічні серії Гойі – «Лиха війни» та «Капрічос». Пишається музей і творами Х. де Сурбарана, А. Ман’яско, Ф. Гварді, П. Рубенса, Пітера Брейгеля Молодшого, Я. Йорданса, Д. Тенірса, Д. Халса, Ф. Буше, Жака-Луї Давида. У зібранні є колекція давньоєгипетських раритетів.

Відділ мистецтва Сходу, що зараз вважається найбільшим в Україні, містить коштовну колекцію китайського живопису XV-ХX вв., а також японського і індійського мистецтва. Окремий зал-капелла присвячений унікальним візантійським іконам VI-VII вв. н.е. Тут знаходяться чотири найбільш давні християнські ікони, що збереглися в Східній Європі – безцінні скарби культури світового значення.

Музей розташований в спеціально побудованому особняку (1887 р., арх. Мельцер). Основою його колекції стали збори Богдана Івановича (1849-1917) і Варвари Миколаївни (1852-1922) Ханенків, передані в 1917 р. в дар Києву. У подальші роки, за рахунок злиття приватних колекцій, зібрання музею зросло більш ніж в 13 разів. У нинішній експозиції виставлено близько 2000 експонатів.

Пройшовши численними залами музею з такими різноманітними експозиціями, ліцеїсти дійшли висновку, що мистецтво дійсно не підвладне часу, а до таких місць, як Національний музей Ханенків, хочеться повертатися знову і знову.

Юридичний ліцей

 

Важливо

Інші навчальні підрозділи

Навчально-наукові інститути:
- №1 (Київська обл., с. Віта Поштова)
- №2 (вул. Ірини Бекешкіної, 3)
- №3 (пл. Солом'янська, 1)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
- Прикарпатський факультет (м. Івано-Франківськ)
Інші навчальні підрозділи:
- Київський центр первинної професійної підготовки "Академія поліції"

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03151, м.Київ, просп. Повітрофлотський проспект, 53

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 249 09 53

X
X