Українська версія сайту

Стежками славетних гетьманів

21-04-2019

Сонячного квітневого дня ліцеїсти вирушили у захоплюючу мандрівку – подорож до витоків нашої історії, пов’язаних із славетними іменами, легендами та традиціями козацтва.

Музей Гетьманства розташований на Подолі, по вулиці Спаській, в місцевості, де на кожному кроці ми можемо бачити та відчувати  минуле, де майже кожна будівля втілює наші уявлення про далекі історичні епохи.

Будинок Музею теж має свою легенду. Існує версія, що його збудували за наказом Івана Мазепи. На двох поверхах приміщення співіснують різні архітектурні стилі: українське бароко та європейський класицизм. Причиною цього є пожежа, яка сталася на початку ХІХ століття і зруйнувала значну частину Подолу. Згодом не лише було відновлено старе приміщення, але й надбудовано другий поверх. За проектом відомого київського архітектора Меленського його прикрасили фронтоном із колонами.

Перша зала присвячена Іванові Мазепі та історії козацтва за його керування. Ліцеїсти були вражені розповіддю про дивовижні повороти долі гетьмана, вплив його особистості на зміцнення козацької державності.

Крутими сходами потрапили до експозиції Богдана Хмельницького, основою якого є триптих “Ми Богдан” художника Андрія Юхимця. Поруч із картиною – корогва із родинним гербом Хмельницького, який, на думку дослідників, підтверджує, що гетьман походив з українського шляхетського роду. Почесне місце експозиції посідає серія портретів гетьманів України доби „Руїни”: Юрія Хмельницького, Івана Виговського, Івана Брюховецького, Павла Тетері, Петра Дорошенка, Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича.

У наступній залі ліцеїсти ознайомились з діяльністю гетьмана Пилипа Орлика, який увійшов в історію як автор першої української Конституції.

Одне з основних місць в експозиції музею посідає постать видатного державного діяча Павла Скоропадського – нащадка гетьманського роду, а також останнього гетьмана України. Доба його правління представлена документами і матеріалами з особистої колекції Скоропадських, які передала до Музею донька гетьмана Олена Отт-Скоропадська

Подорожуючи карколомними лабіринтами історії ліцеїсти ніби доторкнулись до славного та героїчного минулого українського козацтва, наших “славних прадідів великих”. Відгомоном весняного вітру бриніли у вухах слова великого Пророка:

Подивіться лишень добре,

Прочитайте знову

Тую славу. Та читайте

Од слова до слова,

Не минайте ані титли,

Ніже тії коми,

Все розберіть... та й спитайте

Тойді себе: що ми?..

Чиї сини? яких батьків?

Юридичний ліцей

 

Важливо

Інші навчальні підрозділи

Навчально-наукові інститути:
- №1 (Київська обл., с. Віта Поштова)
- №2 (вул. Ірини Бекешкіної, 3)
- №3 (пл. Солом'янська, 1)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
- Прикарпатський факультет (м. Івано-Франківськ)
Інші навчальні підрозділи:
- Київський центр первинної професійної підготовки "Академія поліції"

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03151, м.Київ, просп. Повітрофлотський проспект, 53

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 249 09 53

X
X